Aktualnie jesteś tutaj Strona główna
Aktualności
Maj - zmiany, które wprowadziło Ministerstwo Finansów.
Data dodania: 2011-05-06 1 maja 2011 roku mamy za sobą. Zmiany, które zafundowało Ministerstwo Finansów odnośnie prowadzenia ewidencji sprzedaży przy pomocy kas fiskalnych wkroczyły w życie wielkimi krokami. Obowiązkiem zakupienia kas fiskalnych lub drukarek rejestrujących zostały „obdarowane" nowe grupy podatników (13 grup).
Maj okazał się miesiącem, w którym szczęśliwymi posiadaczami kas i drukarek fiskalnych okazali się np. lekarze, rzeczoznawcy a także prawnicy, czy też detektywi a nawet osoby świadczące usługi pogrzebowe.
Czy potwierdzą się obawy osób, które twierdziły, że wprowadzone zmiany przez Ministerstwo Finansów uszczupli wpływy budżetowe 2011 roku? Zobaczymy?
Wszystko jest uzależnione od tego ile osób po zakupie kasy fiskalnej zwróci się o odzyskanie ulgi na jej zakup. A jest to całkiem sporo, maksymalnie 90% wartości kasy fiskalnej netto, ale nie więcej niż 700 zł. Ministerstwo Finansów szacowało wstępnie, że zakup kas fiskalnych uszczupli ich konta o 250 mln zł., ma to jednak wpłynąć na bardziej wydajne ściąganie podatków.
W Wielkopolsce prym odnośnie sprzedaży kas fiskalnych dla lekarzy i prawników wiedzie firma Novitus, która odpowiednio przeanalizowała strategię wprowadzenia i sprzedaży swojej najmniejszej kasy fiskalnej NANO (w różnych odmianach). Zaś firma Posnet (jeden z liderów polskiego rynku kas fiskalnych) zaniedbał sprzedaż swoich produktów a wprowadzenie ich największego hitu skończyło tylko na obietnicach.